Okulista

Mariusz Kuwik

specjalista chorób oczu

Doktor Mariusz Kuwik specjalista chorób oczu specjalizuje się w operacyjnym leczeniu wad refrakcji i stożka rogówki. Wykonał kilka tysięcy zabiegów laserowej korekcji wzroku i zabiegów leczenia stożka rogówki.
Wykonuje pełny zakres badań okulistycznych z badaniem dna oka i doborem okularów, a także badania dla medycyny pracy m.in. badania do pracy na wysokościach, w PEM, badania dla kierowców i do pracy przy komputerze. Wykonuje również diagnostykę zaćmy, jaskry, chorób siatkówki. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywał na studiach w CM Uniwersytetu Jagiellońskiego a później w Wojewódzkim Szpitalu Okulistycznym w Krakowie, w Klinice okulistycznej Voigt Medica oraz Vidium Medica. Aby zapewnić jak najlepszą opiekę swoim pacjentom, ciągle wzbogaca swoją wiedzę i doświadczenie, biorąc udział w krajowych i zagranicznych szkoleniach dla lekarzy okulistów. Zadowolenie pacjenta to cel, który doktor podczas badania i leczenia zawsze chce osiągnąć.

Badania

U nas wykonasz poniższe badania

  • refraktometria komputerowa
  • dobór szkieł korekcyjnych
  • dobór soczewek kontaktowych
  • keratometria – pomiar promienia krzywizny rogówki
  • tonometria bezkontaktowa– pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego
  • biomikroskopia – badanie przedniego odcinka oka w lampie szczelinowej
  • konsultacje okulistyczne w zakresie diagnozowania i leczenia zaćmy i jaskry
  • oftalmoskopia – badanie dna oka
  • pole widzenia

Doktor Mariusz Kuwik wykonuje kwalifikacje oraz kontrole okulistycznych zabiegów chirurgicznych laserowej korekcji wzroku ( chirurgia refrakcyjna) oraz zabiegów na stożku rogówki ( crosslinking Megaride, Intacs, Topoguided) tylko w swoim gabinecie okulistycznym w Krakowie

Sprzęt

Precyzyjna aparatura diagnostyczna

Perymetr
Frey AP-300

to nowoczesny perymetr komputerowy spełniający najwyższe standardy w diagnostyce pola widzenia.

Autorefraktometr
Retinomax 3

pozwala na dokonanie pomiaru
ostrości widzenia u Pacjentów z
utrudnioną współpracą, osób z
problemami ruchowymi.

Panel Rexxam
LCD 1000P

pozwala na komfortowe przeprowadzenie badania na wszystkich możliwych testach.

Urządzenie wielofunkcyjne
rexxam RET-700

potrafi za jednym kliknięciem i w tym samym czasie mierzyć automatycznie refrakcję, keratometrię i topografię rogówki. Szereg funkcji analitycznych pozwala wyświetlać różne mapy rogówki.

Lampa Szczelinowa
Shin-Nippon SL-203

wykonana w Japonii z precyzyjną optyką, która posiada parametry zapewniają znakomity komfort badania przedniego odcinka oka.

Tonometr SHIN-NIPPON
REXXAM NCT-200

umożliwia wykonywanie pomiarów w trybie ręcznym i automatycznym, posiada funkcję korygowania wartości ciśnienia do grubości rogówki.

Opinie

Znany Lekarz opinie o dr Mariuszu Kuwiku

Z całego serca polecam doktora Mariusza Kuwika. Pierwsza moja wizyta była w lutym 2020, kiedy wykryto u mnie stożek rogówki. Dr Kuwik od razu temu zaradził i wszystko dokładnie wytłumaczył. Posiada najnowszy sprzęt i przeprowadzono u mnie bezbolesny zabieg Crosslinking MEGARIDE lewego oka. Podczas kolejnej wizyty okazało się, że bardzo mi się polepszyło, a stożek całkiem zniknął. Jestem szczęśliwa, bo wreszcie widzę wszystko bardzo dobrze, nic mi się nie rozmazuje. Jest to wspaniały lekarz, przemiły oraz bardzo sympatyczny. Z chęcią chodzę na każdą wizytę. Jeszcze raz serdecznie polecam!
Nadine
Miałam okazję przechodzić zabieg korekcji wzroku u lek. Mariusza Kuwika z takimi zaburzeniami jak astygmatyzm oraz oczopląs, przy których większość klinik nie oferuje tego rodzaju zabiegu. Podczas wstępnych badań dowiedziałam się jaki zabieg będzie u mnie możliwy i zostałam dokładnie poinformowana w jaki sposób będzie wykonywany. W ciągu kilkunastu sekund wzrok przywrócony z wady -2 do 0. Szybki czas gojenia po zabiegu. Nie żałuję podjęcia szybkiej decyzji o zabiegu i namawiam każdego kto się waha. Bardzo polecam lek. Mariusza Kuwika, pełen profesjonalizm i zaangażowanie w leczeniu pacjenta.
Monika S
Bardzo profesjonalne podejście , godne polecenia . Udałem sie do Pana Kuwika ze stożkiem rogówki . Wykonywany miałem zabieg tradycyjnego crosslinkingu na jedno oko , a na drugie megaride , obydwa bezbolesne, a po megaridzie juz na drugi dzień mozemy swobodnie wykonywać swoją prace. Lekarz dokładnie tłumaczy co się dzieje z naszym okiem , dlaczego tak jest , oraz co należy robić , a czego unikać . Jeszcze raz bardzo polecam.
M.M.
Wspaniały lekarz o wysokiej kulturze osobistej. Profesjonalne podejście do pacjenta. Pan doktor Mariusz Kuwik wyczerpująco tłumaczy każdy etap badań i na każde pytanie uprzejmie odpowiada. Do Pana doktora udałem się z zaawansowanym stożkiem rogówki, gdzie lewe oko było już na granicy przeprowadzenia zabiegu. Crossliking medagride jest bezbolesny, różni się bardzo od zwykłego crosslikingu, po zabiegu medagride na drugi dzień już można wrócić do pracy i co najwaznjsze nie ma tak zwanego światło wstrętu zabieg się udał, wszystko wróciło do normy stożek rogówki staną w miejscu, wzrok przestał się pogarszac kolejna wizyta za rok.
Bartosz
Wspaniały lekarz! Serdecznie polecam dr Kuwika, od samego wejścia do gabinetu wiedziałam, że trafiłam w dobre ręce i się nie myliłam. Pan doktor wszystko na spokojnie mi objaśnił, odpowiedział na każde pytanie. W czasie zabiegu udało się zniwelować moją wadę do 0 mimo tego, że miałam -5.75 i -7. Polecam wszystkim, żeby przekonali się do tego zabiegu, bo jest szybki, bezbolesny i przede wszystkim skuteczny!
Paulina
Rejestracja

Umów się na wizytę!

Telefon kontaktowy do salonu optycznego:  

W celu umówienia się na wizytę zapraszamy do kontaktu telefonicznego:

w godzinach:

Pon - Pt: 9:00 - 17:00
Sobota: 9:00 - 13:00

Doktor Mariusz Kuwik przyjmuje Pacjentów po wcześniejszej rejestracji. Prosimy o umawianie wizyty telefonicznie bądź osobiście w Klinice Oka. Rejestrator dzień przed wizytą potwierdza obecność Pacjenta na wcześniej umówioną wizytę.